מערכת סולארית ביתית

הבית שלנו מורכב מלא מעט אלמנטים. הוא כולל כמה חדרים, קירות, מחסן ,לעיתים מרפסת, חצר או גינה מושקעת וכמובן גג, שכמעט ולא יוצא לנו להגיע אליו, או אפילו לראות אותו, אלא במקרים של נזילה או אולי תקלה לא ברורה בדוד השמש או בחלק ממערכת המיזוג שמותקנת עליו. יחד עם זאת, אותו גג שאנו כמעט שוכחים מקיומו, יכול לשמש אותנו כאמצעי מצוין לחסוך ואפילו להרוויח כסף. התקנה של מערכת סולארית ביתית על הגג היא דרך נפלאה לנצל את קרני השמש החזקות, האופייניות כל כך לישראל, ולהמיר אותן לטובת ייצור חשמל.

פתרון בהתאמה מלאה לכל בית

שילובה של המערכת הסולארית בבית, או ליתר דיוק – על הגג שלו, אפשרית תודות לסיוען של חברות המתמחות בכך. חברת אורקה סולאר מציעה לכם פתרונות בהתאמה מלאה כדי שתוכלו ליהנות מהמערכת הסולארית המותקנת על גג הבית שלכם כבר מהדקה הראשונה. ניצולו של הגג לטובת העניין והפיכתה של המערכת לחלק אינטגרלי ממנו, נעשים באמצעות צוותים מיומנים ומנוסים מאד המבצעים תכנון מעמיק, ואיסוף כל הנתונים בשטח,  ובהמשך התקנת המערכת עצמה על גג הבית הפרטי.

התקנה של מערכת סולארית ביתית כוללת שילוב של פאנלים סולאריים מיוחדים, אותם ניתן להתאים הן לגגות רעפים והן לגגות שטוחים, עשויים בטון. בזכות הקולטים המיוחדים שבהם, נקלטת אנרגיית השמש החזקה, החום שהיא מייצרת, במהירות רבה, והיא מומרת לאנרגיה אחרת – לחשמל. מעבר לכך, למערכת כזו יתרונות נוספים, שהופכים אותה כדאית ללא מעט בתים פרטיים רבים.

מערכת כזו משמשת גם כפתרון בידוד נוסף, המגן ביום יום על התחממותו של הגג והשחיקה בו הופכת איטית הרבה יותר. שימוש במערכת סולארית עוזר גם במקרים של גגות רעפים, שכן אז בזכות הקולטנים שבה נוצרת כמעין מעטפת חיצונית נוספת, המהווה שכבת בידוד מעבר לזו הקיימת.

לבחון את השטח

כדי להתקין מערכת סולארית ביתית יש לבצע בדיקות שונות וגם לאסוף נתונים רבים כשלב מקדים. כבר בשלב ראשוני זה אפשר ללמוד רבות אודות מצב הגג, ובהתאם לבצע את כל התיקונים והחיזוקים הנדרשים עוד לפני שיוצאים לדרך. כל זאת, בלי קשר להתקנה עצמה או לצרכיה של המערכת הסולארית שבה מעוניינים. צוות, האחראי על בחינתו של הגג בטרם ההתקנה, בודק את כל האלמנטים הרלוונטיים, לרבות ארון החשמל עצמו וכל ההגנות שבו.

במידה ומתגלה אי התאמה או מתגלים חסרים כלשהם, מבצעים שדרוג לארון ומוסיפים לו את ההגנה הנדרשת לו בטרם ההתקנה. זו גם הזדמנות מצוינת לבעלי הבית לבדוק את מידת הבטיחות שהוא מציע וגם את סביבתו הקרובה, בכל הקשור לחשמל ולמערכות אחרות, חשובות לא פחות.

התייעלות חכמה

בבתים פרטיים רבים יש לא מעט מוצרים, הצורכים חשמל באופן קבוע ונחשבים לחיוניים. למשל, מחשב ושרת, תאורת חירום, בקר לבית חכם וגם בקר אלקטרוני ולעיתים מכשירים רפואיים שונים מכל מיני סוגים. את המערכת הסולארית המותקנת על הגג אפשר להפוך כמערכת חליפית, המשמשת כגנרטור במקרים של הפסקת חשמל, מה שמבטיח פתרון מוצלח, חסכוני וגם כזה שנותן את המענה שלו זקוקים בשעת חירום.

ומה באשר העלויות?

התקנת מערכת סולארית ביתית מבטיחה חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל וגם התייעלות אנרגטית והתנהלות ירוקה וחכמה יותר. ישנה הוצאה כספית מסוימת בשלב הראשון עבור התקנת המערכת וגם תחזוקתה השוטפת, אך בהמשך יכולים בעלי הבית ליהנות מחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל וגם מרווחים (יתרת החשמל שלא מנוצל נמכרת לחברת החשמל). עלותה של המערכת הסולארית נקבעת בהתאם למשתנים שונים, הנקבעים תוך התייחסות למערכת וגם לשטח, שבו היא מותקנת.

מרבית המערכות הסולאריות המותאמות לבתים פרטיים מגיעות להספק שנע בין 5 קילו וואט ל-15 קילו וואט ועלותן נעה בין 40,000 ₪ ל-100,000 ₪. ככל שזו מערכת גדולה יותר, העלות לכל וואט שמותקן הוא נמוך יותר (בממוצע עלות וואט מותקן היא 4.5 ₪). ולכן, כשמדובר בבתים פרטיים עם שטח גג קטן יחסית ומערכת סולארית גם כן, עלות הוואט תהיה גבוהה יותר מעלותה כאשר היא מותקנת על שטחים נרחבים יותר. בחינת עלות מול תועלת היא הכרחית וחשוב שתעשה בעזרת אנשי מקצוע, שיוכלו לייעץ ולסייע בקבלת ההחלטה הנכונה.

בכל מקרה, יש לזכור את עניין החיסכון הכספי וגם את הרווח, אך לקחת זאת בחשבון תוך התייחסות לעלויות המערכת עצמה ועלויות ההתקנה. התנאים הקיימים בשטח גם הם משפיעים על מידת יעילותה של המערכת לשמל שיפוע הגג, כיוונו ואף מוקדי הצללה. בחינת נתונים אלה ואיסוף כל המידע הנדרש בשלבים מקדימים יעזרו בתכנון חכם ומוצלח ובניצולה המרבי של המערכת הסולארית, אותה מתקינים על הגג הביתי. אנחנו, באורקה סולאר, נשמח לספק לכם את כל המידע שאתם צריכים אודות התקנת מערכת סולארית ביתית ונעזור לכם בקבלת ההחלטה הנכונה.

שיחה עם נציג

×

שיחת ווטסאפ

ליצירת קשר מהירה עם
מומחה השאירו פרטים