התקנת מערכות סולאריות

שמירה על איכות הסביבה ואנרגיה ירוקה הם שני מושגים שהפכו מוכרים מאד בשנים האחרונות והם חלק ממגמה חשובה, הכוללת ניצול משאבים קיימים בשילוב עם פיתוחים חדשניים. אחד הפיתוחים הללו, ובין הפופולאריים ביותר של העת האחרונה, מתבסס על מערכת סולארית מיוחדת בהתאמה מלאה. ניתן כיום להתקין מערכות סולאריות חדשניות על גגות בתים פרטיים וגם על גגות בתי עסק על מנת לנצל את אנרגית השמש החזקה לטובת הפקת חשמל.

התקנת מערכת סולארית איננה עניין של מה בכך והיא מצריכה, לצד ידע וניסיון רב הקשורים בהליך ההתקנה, גם לא מעט אישורים. מטרתה העיקרית של מערכת זו היא לנצל את השמש, המספקת לנו אנרגיה חזקה מאד במשך שעות ארוכות, לטובת ייצור חשמל, אותו נוכל לנצל לצרכים ביתיים וגם לצרכי העסק שלנו (אם בו אנו בוחרים להתקין אותה).

בחברת אורקה סולאר מעמידים לרשותכם מערכות חדשניות ומתקדמות וצוות מקצועי ומיומן, שידאג לסייע לכם בבחירתה של המערכת הסולארית המתאימה ולהתקין לכם אותה, כך שתוכלו להפיק את המרב מאנרגיית השמש ולחסוך באופן משמעותי בעלויות החשמל.

התקנת מערכת סולארית – איך עושים את זה נכון

בדומה להליכים אחרים מורכבים, התקנה של מערכת סולארית מתבססת על כמה שלבים, כאשר הראשון, ואולי החשוב שבהם, הוא שלב התכנון והמדידות. כדי להתאים בצורה הטובה ביותר את המערכת הסולארית למקום עצמו, מבצעת חברת התקנת המערכות בדיקה קפדנית ומקיפה מאד של השטח ושל תנאיו על מנת להבטיח התאמה מקסימאלית של המערכת העצמה וניצול היתרונות השונים שהיא מביאה אתה. יש לקחת בחשבון את הגורמים הסביבתיים השונים, כמו הצללה וצנרת קיימת, שעשויים להשפיע על המערכת וכן אלמנטים אחרים שקשורים במבנה עצמו ובגג שלו. לאחר ביצוע הליך זה ואיסוף כל הנתונים הנדרשים, מתחיל שלב התכנון ויצירת תכנית עבודה, הכוללת את סוגי הפאנלים שבהם יש להשתמש, הגודל שלהם, שיטת התקנתם וגם סוגי ממירי המתח הסולארי הנדרשים למקום.

השלב הבא ברשימה הוא שלב קבלת היתר בנייה. התקנה של מערכת סולארית הגדולה מ-50KW מצריכה קבלת היתר בנייה מיוחד, הניתן על ידי וועדת תכנון ובניה מטעם הרשות המקומית, היכן שנמצא הבית או העסק (מערכת קטנה יותר מקבלת פטור מכך). לא מדובר כאן, אמנם, בתהליך ממושך או מורכב מדי, אך חשוב שיתבצע כהלכה כדי למנוע בעיות או תקלות שונות בדרך. לאחר קבלת ההיתר המיוחל, מגיע השלב הבא הכולל פגישה עם חברת החשמל, המבטיחה התקנה מקצועית, בהתאם לכל ההנחיות והתקנים. במהלך הפגישה נבחנת המערכת עצמה, כמו גם אופן חיבורה לחשמל וכן סוגם ומיקומם של הממירים הסולאריים, שבהם צפויים להשתמש.

שני השלבים הבאים מסמנים את סופו של ההליך: השלב הראשון הוא שלב בניית המערכת הסולארית בשטח, שלב שאורך לרוב מספר ימים, שלאחריו מתבצע הליך בדיקה מקיפה על ידי מתקיני המערכת עצמה ונציגים מטעם חברת החשמל. השלב האחרון הוא שלב חיבור המערכת לרשת החשמל, דבר הנעשה עם קבלת כל ההיתרים והאישורים ורישומו של הלקוח כיצרן אנרגיה.

מתחילים לחסוך

עתה, משהותקנה המערכת הסולארית, אפשר להתחיל לנצל את אנרגיית השמש ולייצר את החשמל באופן עצמאי. הממיר הסולארי שהותקן, כחלק מהמערכת הסולארית כולה, ממיר את האנרגיה שקיבל מהשמש לאנרגיה חשמלית, ומזרים אותה לבית או לעסק שלכם כדי שתוכלו להתחיל להשתמש בה. בחשמל המיוצר על ידי המערכת הסולארית ניתן להפעיל את המכשירים השונים בבית ולחסוך, כאמור, לא מעט בהוצאות החשמל.

לפנות לחברה הנכונה

התקנה של מערכת סולארית מתחילה בביצוע בדיקות ומדידות חשובות, הנדרשות כחלק מאיסוף הנתונים לצורך קבלת היתר בנייה ועמידה מול דרישותיה של חברת החשמל. מערכת סולארית היא מערכת מתקדמת ויעילה מאד, שמציעה יתרונות רבים למשתמשים בה, אך כדי ליהנות מכל זה חשוב להתקינה כראוי ולהקפיד על עמידה בכל התקנות הקשורות בכך. פנייה לחברה המתמחה בהתקנת מערכות סולאריות ללקוחות פרטיים ועסקיים תאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות ובייחוד – ממערכת המתבססת על הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום ועבודה בהתאמה מלאה לשטח ולתנאיו.

ליהנות מיתרונות רבים

שמירה על איכות הסביבה וחיסכון משמעותי בהוצאות החשמל מובילים רבים לבחור בהתקנת מערכת סולארית ולהשקיע, בשלבים הראשונים, את סכום הכסף הנדרש כצעד ראשון בדרך לכך. את המערכות הסולאריות ניתן לראות כיום על גגות בתים רבים ועל גגותיהם של עסקים שונים מכל הארץ וישנן אף חוות סולאריות, הפזורות באזורים שמשיים במיוחד. הפקת חשמל באמצעות אנרגיית השמש היא חלק ממגמה ירוקה שקשה להתעלם ממנה וזו גם הסיבה מדוע הפכו מערכות אלו לפופולאריות כל כך. כאשר התנאים בשטח מתקיימים וניתן להתקין מערכת סולארית, זוהי הזדמנות מצוינת ליהנות מהיבטים חיוביים רבים, לרבות עלות התקנה במחיר סביר ונוח מאד.

אם גם אתם רוצים להצטרף למהפכה הירוקה ואם אתם מחפשים חברות להתקנת מערכות סולאריות, הגעתם למקום הנכון. נשמח לסייע לכם ולייעץ לכם בבחירת והתקנת מערכת סולארית בבית או בעסק שלכם, כדי שתוכלו לחסוך בהוצאות החשמל כבר מהדקה הראשונה.

שיחה עם נציג

×

שיחת ווטסאפ

ליצירת קשר מהירה עם
מומחה השאירו פרטים