שאלות ותשובות נפוצות על מערכות סולאריות

שאלות ותשובות נפוצות על מערכות סולאריות

התשובה לכך אף פעם לא חד משמעית. כדי להבין האם ״שווה״ להשקיע בהקמת המערכת עלינו להבין היכן נמצא המבנה, לאן הגג פונה (בהנחה שהוא לא מישורי) ומה גודל השטח הפנוי. בהתאם לכל הנתונים נוכל להעריך כמה חשמל המערכת תייצר, ולקבל החלטה חכמה בנוגע להקמה.

מערכות סולאריות מאפשרות לייצר חשמל ירוק אשר אינו מזהם, ולכן המדינה מעודדת את הקמתן. הדבר מתבטא בהלוואות בתנאים מיוחדים שניתנות על ידי הבנקים השונים, ואלו יאפשרו לכם לא רק לממן את המערכת אלא להרוויח מהכנסה פאסיבית תוך זמן קצר.

לפני חיבור המערכת אנחנו דואגים לחוזה מול חברת חשמל שכולל התחייבות שלה לרכוש את החשמל במחיר קבוע למשך 25 שנה. קיימות שתי שיטות התחשבנות מול חברת חשמל- שיטת ההזרמה ושיטת הייצור. בשיטת ההזרמה- חברת חשמל משלמת בעבור בייצור החשמל הכולל על פי תעריך שנקבע מראש בעת חתימת החוזה. בשיטת הייצור- חברת חשמל תגבה תעריף בעד צריכה עצמית של החשמל הביתי/ העסקי , ובמידה ונשאר עודף מייצור החשמל של המערכת הסולארית ,חברת החשמל תשלום את העודפים ללקוח.

אין מבנה אחד שדומה לאחר ולכן הדרך היחידה לדעת כמה אנרגיה המערכת תוכל לייצר היא לקבוע פגישת התייעצות ללא עלות וללא התחייבות. רק כשנבין את הנתונים של הגג והמיקום שלו נוכל להעריך את כמות החשמל שהמערכת תוכל לייצר.

בהחלט כן. את המערכות הסולאריות אפשר להתקין על כל גג אשר פנוי לכך ובכלל זה גגות בתים, מבנים תעשייתיים, מבני ציבור ואפילו מבנים חקלאיים. כדי לדעת האם אפשר להתקין את המערכת על הגג הספציפי שלכם כדאי שנערוך פגישה ללא עלות, נעריך את יכולת ייצור החשמל, עלויות ההתקנה ונפעל לבצע את החיבורים הנדרשים לחברת החשמל.

המערכת הסולארית עובדת כל הזמן והיא מייצרת אנרגיה ברגע שהיא קולטת את קרני השמש. באופן טבעי, בחורף יש יותר עננים בשמיים ולכן ייצור החשמל פוחת, אך במדינת ישראל הוא לא אפסי. כבר בשלבים הראשונים של ההתקשרות (עוד לפני שתתחייבו) נוכל להעריך את כמות החשמל שתייצר המערכת.

התהליך יכול לארוך מספר חודשים, כאשר במהלכם אנו דואגים להעריך את העלויות, פועלים לבצע את החוזה מול חברת החשמל ולבסוף מקימים את המערכת תוך ימים עד שבועות (תלוי בגודל המערכת). מכאן והלאה אתם יכולים ליהנות מהכנסה פאסיבית.

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים:

לשיחת ייעוץ עם מומחה

שיחה עם נציג

×

שיחת ווטסאפ

ליצירת קשר מהירה עם
מומחה השאירו פרטים